Đoković i Međedović slomili žilave Grke: Srbija rutinski slavila u Dejvis kupu
Novak Đoković i Hamad Međedović, Foto: Starsport©

dejvis kup

Objavljeno: 15:52h
Završeno
15:50h

Teniska reprezentacija Srbije izborila je opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa, pošto je u Beogradu povela sa nedostižnih 3:0 protiv Grčke, u duelu Svetske grupe jedan.

To nam je omogućila pobeda u dublu Novaka Đokovića i Hamada Međedovića protiv Aristotelisa Tanosa i Petrosa Cicipasa posle tri seta, 6:3, 3:6, 6:3.

Đoković i Međedović su pobedili posle dva sata i 13 minuta.

Grčki teniseri su dobro počeli, poveli su 3:1 u prvom setu, ali je srpski tim osvojio pet uzastopnih gemova i poveo u meču.

Đoković i Međedović
Đoković i Međedovićfoto: Starsport©

Teniseri su u drugom setu osvajali gemove na svoje servise sve do osmog, kada je Grčka napravila brejk, prednost je sačuvala i izjednačila.

Takođe i u trećem setu su parovi bili sigurni na svoje servise, sve do osmog kada su srpski igrači napravili brejk i poveli 5:3. Oni su poslednji gem osvojili bez izgubljenog gema i pobedili.

15:19h

6:3 Srbija sa dosta muke ostvaruje pobedu protiv Grčke! Đoković i Međedović nadigrali su Cicipasa i Tanosa sa 6:3, 3:6, 6:3.

Do kraja programa nas očekuje još jedan singl, ali će umesto Đokovića na teren Dušan Lajović.

Biće to meč bez rezultatskog značaja.

Izmena: 15:43h
15:17h

5:3 Konačno! Brejk Srbije posle 7 propuštenih brejk šansi. Ovog puta sa nulom stižu do cilja.

15:09h

3:3 Neverovatno! Novo izjednačenje! Srbija je propustila nove tri brejk lopte, a za to je najzaslužniji Cicipas.

14:57h

3:2 Ipak Grci uspevaju da stignu do izjednačenja! Srbija je propustila 4 brejk šanse, nadamo se da nas to neće koštati u nastavku!

Autoritativan gem Srbije u kome su Grci opomenuti na nesportsko ponašanje, tenzija raste!

14:48h

2:1 Sigurna igra Srbije u drugom setu, da li je vreme za brejk?!

14:34h

3:6 Grčka izjednačuje u setovima! Imali smo šansu za ribrejk, ali su Grci pronašli prave udarce kada se lomio set.

Ceo Pionir je bio na nogama tokom ovog dramatičnog gema, ali su se naši rivali izvukli. Idemo u treći set!

Hamad Međedović, Novak Đoković, Dejvis kup
14:28h

3:5 Šok za Srbiju! Grci prave brejk pravo niotkuda! Propuštene šanse iz prethodnog brejka su nas skupo koštale.

14:16h

3:3 Igrao se gem na prednost, ali Međedović pronalazi servis u pravom momentu za novo izjednačenje!

14:04h

2:3 Težak gem koji na kraju dobija Srbija. Imali su Grci 30:0, ali naši teniseri uspevaju da dođu do svoje igre i sačuvaju pribranost u ključnim momentima.

Ne posustaju Grci, ponov Tanos siguran na servisu.

13:59h

1:2 I dalje bez brejka u drugom setu, bio je Đoković ljut zbog jedne propuštene šanse, te Grci stižu do nove prednosti.

13:56h

1:1 Uspevaju Grci konačno da osvoje gem i na pravi način otvaraju drugi set.

Naš dubl takođe siguran na servisu.

13:46h

6:3 Srbija vodi sa 1:0 u setovima protiv Grčke! Uspeli su Hamad i Novak da nadoknade brejk zaostatka, a onda i da preokrenu za vođstvo u setovima!

13:33h

5:3 Idemo! Srbija vraća brejk! Potom osvajamo treći gem u nizu za preokret u meču!

Evo novog brejka Srbije, Međedović servira za osvajanje prvog seta!

13:24h

2:3 Hamad uspeva da se konsoliduje na servisu, iako je u ovom gemu odservirao duplu servis grešku, bio je to jedini poen prepušten Grcima!